Description
- Slanted shelving allows for better visibility of stored items
- Features 3 slanted shelves, 2 flat shelves and 20 green shelf bins
- NSF certified


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Wire Shelving > Chrome Wire Shelf Unit |
SKU: RN607| Weight | 86.6732 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| UOM | Each |
| Kit Type | Starter |
| Shelf Capacity | 400 lbs. |
| Overall Capacity | 800 lbs. |
| No. of Shelves | 5 |
| Width | 48" |
| Depth | 18" |
| Height | 69" |