Description
- Rugged all welded construction
- Rolling stands come with spring-loaded casters
- Kleton blue enamel finish
- Meets ANSI standard A14.7
- Frame is welded 1″ round steel tubing


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Rolling Ladder > Rolling Step Ladder |
SKU: MH227| Weight | 24.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.66666 × 1 × 1.33333 in |
| UOM | Each |
| No. of Steps | 1 |
| Platform Height | 12" |
| Platform Depth | 16" |
| Step Width | 30" |
| Frame Material | Steel |
| Step Type | Perforated |