Description
- Safety orange for greater visibility
- Moulded-in hole through width of chock for attaching security chain (chain sold separately)


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Wheel Chocks > Urethane Wheel Chock |
SKU: KH897| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.91666 × 0.33333 × 0.66666 in |
| UOM | Each |
| Material | Urethane |
| Max. Tire Diameter | 35" |
| Width | 8" |
| Colour | Orange |
| Depth | 11" |
| Height | 8" |