Description
- Ideal for use with ground vehicles and heavy equipment


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Wheel Chocks > Urethane Wheel Chock |
SKU: KI296| Weight | 23.884 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 0.83333 × 1.25 in |
| UOM | Each |
| Material | Urethane |
| Max. Tire Diameter | 105" |
| Width | 15-1/2" |
| Colour | Yellow |
| Depth | 17-7/10" |
| Height | 10" |