Description
- For everyday use on all black and white equipment using plain paper. Recom-mended for copiers, plain paper faxes and laser printers. Acid free for long life.; 20 lbs., 92 bright. 500/Pkg.


Login to view prices
Category: Office > Paper & Cardstock > Multi-Purpose Paper |
SKU: DAB042-P| Unit Description | Case |
|---|---|
| Sheet Size | 8-1/2" x 11" |
| Colour | White |
| Type | Regular |
| Paper Weight | 20lbs |
| Paper Brightness | 92 |
| Dimensions | Letter 8 1/2" W x 11 " L |
| Sheets Per Ream | 500 |
| Reams/Case | 10 |
| Sheets Per Case | 5000 |
| Sold/Priced Per | Case |