Description
- High density ribbon with excellent solvent resistance.
- High heat resistance.
- Used with Thermal Transfer Labels.


Login to view prices
Category: Packaging & Shipping > Labeling System And Accessories |
SKU: DAB083-L| Unit Description | Roll |
|---|---|
| Length | 450m |
| Width | 110mm |
| Type | Wax |
| Colour | Black |
| Core | 1" |
| Ribbons per case | 24 |
| Priced Per | Roll |
| Sold per | Case |