Description
- High density ribbon with excellent solvent resistance
- High heat resistance
- Used with Thermal Transfer Labels


Login to view prices
Category: Packaging & Shipping > Labeling System And Accessories |
SKU: DAB174-L| Unit Description | Roll |
|---|---|
| Length | 74m |
| Width | 110mm |
| Type | Wax |
| Black | Colour |
| Core | 1/2" |
| Ribbons per case | 72 |
| Priced Per | Roll |
| Sold per | Case |