Heavy-Duty Hydraulic Pallet Truck, Steel, 36″ L x 27″ W, 6600 lbs. Capacity – MJ505
Login to view prices
Additional information
| Weight | 997.99998 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.56167 × 2.3622 × 2.19816 in |
| UOM | Case of 6 |
| Fork Length | 36" |
| Frame Width | 27" |
| Capacity | 6600 lbs. |
| Frame Material | Steel |
| Fork Width | 6" |
| Raised Height | 7.75" |
| Lowered Height | 3" |


