Description
- Formed steel
- “Tooth” like bottom assures reliable grip
- Lightweight and dependable
- Maximum holding power for snow and ice
- Powder-coated safety yellow finish for high visibility


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Wheel Chocks > Steel Wheel Chock |
SKU: KH964| Weight | 8.966 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.9 × 0.75833 × 0.65833 in |
| UOM | Each |
| Material | Steel |
| Colour | Yellow |
| Max. Tire Diameter | 20" |
| Width | 8" |
| Depth | 10-1/2" |
| Height | 9-1/4" |