Description
- High density ribbon with excellent solvent resistance.
- High heat resistance.
- Used with Thermal Transfer Labels


Login to view prices
Category: Packaging & Shipping > Labeling System And Accessories |
SKU: DAB084-L| Unit Description | Roll |
|---|---|
| Length | 450m |
| Width | 4.33" |
| Type | Wax/Resin |
| Colour | Black |
| Core | 1" |
| Ribbons per case | 24 |
| Priced Per | Roll |
| Sold per | Case |