Description
- Ideal for transportation of small parts
- All-welded mobile bin rack
- Durable Kleton blue enamel finish
- Includes 3″ casters and two louvered panels
- Bins supplied: 36 – 5 1/2″ W x 10 7/8″ D x 5″ H


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Bins > Mobile Bin Rack |
SKU: CB651| Weight | 87.048 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.99999 × 0.99999 × 0.99999 in |
| UOM | Each |
| Width | 36" |
| Depth | 16" |
| Height | 46-1/2" |
| Capacity | 800 lbs. |
| Unit Type | Single-sided |
| No. of Bins | 36 |