Description
- Slanted shelving allows for better visibility of stored items
- Includes 5 slanted shelves and 2 flat shelves
- NSF certified


Login to view prices
Category: Material Handling & Storage > Wire Shelving > Chrome Wire Shelf Unit |
SKU: RN593| Weight | 39.552 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| UOM | Each |
| Kit Type | Starter |
| Shelf Capacity | 400 lbs. |
| Overall Capacity | 1000 lbs. |
| No. of Shelves | 7 |
| Width | 48" |
| Depth | 18" |
| Height | 74" |